English version Česká verze

Produkty

  Laminátové podlahy

  Třívrstvé podlahy

  Dvouvrstvé podlahy

  Koberce bytové

  Kobercové čtverce

  Pvc krytiny

  Podlahová chemie

  Podložky pod koberce

  Ceník prací

 

 

pro pokládku svépomocí

FAQ


1. Co je to plovoucí podlaha ?

- Plovoucí podlaha je,když jsou prkna do sebe navzájem zacvaknuta,nebo přilepena,nikterak však k podlaze na kterou jsou pokládána.Všechny plovoucí podlahy vyžadují položení podložky mezi existující podlahou a novou „plovoucí podlahou“.Podlaha drží na místě svojí vahou,ale může se volně pohybovat v závislosti na klimatických změnách v mezích diletačních spár.


2. Co je to zacvakávací podlaha ?

- Zacvakávací,nebo obecně zámková podlaha,je taková podlaha,která nevyžaduje použití lepidla k spojení drážky a pera spojovaných prken.Prkna jsou navzájem spojena důmyslným zámkovým spojem.V této době používá tento typ spoje mnoho výrobců,někteří mají tento zámkový spoj na svých podlahách výborný,někteří hrozný.


3. Co je to laminát ?

- Laminát je z anglického slova Laminate,což znamená vrstvení hmot.Ve skutečnosti se do toho také zahrnuje vícevrstvá podlaha z tvrdého dřeva,u nás raději výklad pro moderní uměle složená a slisovaná prkna.Laminování,tedy vrstvení,je proces skládání a následné lisování několika různých vrstev k vytvoření něčeho což můžeme nazývat lamela,nebo-li prkno.Laminátová podlaha jak ji známe se obecně skládá z vrchní nášlapné vrstvy,fotografie imitující danou dřevinu,nosné desky,a spodní vrstvy tvořící protitah. Obecně je laminátová podlaha jak ji známe,velice odolná proti opotřebení a mnoho značek imituje velice věrohodně podlahy z pravého dřeva.


4. Co je to dřevo,neboli vícevrstvá podlaha ?

- Dřevěná vícevrstvá podlaha vám nabízí předhotovenou dřevěnou podlahu bez potřeby broušení a lakování.Protože vícevrstvá podlaha má nášlapnou vrstvu z pravého dřeva,nabízí vám kvalitu a vzhled pro váš domov nebo kancelář jako masivní podlaha. Vícevrstvá podlaha se vyrábí v podobném postupu jako laminátová podlaha,nicméně se skládá z nášlapné vrstvy pravého dřeva,nosné desky, která je taktéž z dřeva,ale jiného druhu a položena napříč od nášlapné vrstvy a spodní vrstvy tvořící protitah.Podobně jako je konstruována překližka.Toto zaručuje že vícevrstvá podlaha je ve skutečnosti o mnoho stabilnější než masivní podlaha.Samozřejmě může být podlaha po letech přebroušena a přelakována k udržení životnosti a obnovení vzhledu podlahy.


5. Jakou přípravu musí podlahář provést ?

- Vždy musíte provést základní přípravu. Obecně „Všechny“ podlahy musí být hladké,čisté,suché a rovné.Podlahy MUSÍ být hladké a povrch se nesmí drobit,odštěpovat nebo být měkký,bez prachu nebo jakýchkoliv nečistot.Jestliže je položena dlažba,tato musí být hladká a neporušena.Je naprosto nezbytné, aby podlaha byla suchá.I když podlaha vypadá suchá,věřte nám že nejvíce problémů je zapříčiněno domněnkou, že podlaha je na pokládku dost suchá.V případě pochybností,podlahář by měl být vybaven přístrojem na změření zbytkové vlhkosti.Není naprosto nezbytné aby podlaha byla rovná ve smyslu „vodováhy“,ale musí být vždy PLOCHÁ. Dřevěné podlahy je těžší vyrovnat,ale tak jako tak lze toto provést instalací dřevotřískových desek.U betonové podlahy je třeba odsekat všechny „nálepy“ nebo vyvýšeniny a naopak vyplnit všechny díry a prohlubně.Nejlépe je použít samonivelizační stěrkovou hmotu.Zásadní pravidlo je že plovoucí podlaha je pokládána na podkladní podlahu s rovinností ne větší než 2mm na 2m délky.


6. Proč se používá parozábrana na betonové podlahy ?

- Betonové podlahy pod úrovní země se vyznačují schopností skladovat veliké množství vody.Je velice důležité zamezit přímému kontaktu mezi vrstvenými podlahami a betonovou podlahou,protože sůl pod betonovou podlahou funguje jako přenašeč vlhkosti do podlah.Instalováním parozábrany přes betonovou podlahu dodržíme naprosto podstatný krok k úspěšné pokládce a k následné životnosti vrstvených podlah.Tak jako tak dáváme parozábranu i v případě pokládky na jiný než betonový podklad.


7. Jak určit,jakým směrem položit vrstvenou podlahu ?

- K rozhodnutí jakým směrem začít pokládat podlahu,vezmeme v potaz dopad slunečního světla.Většinou je nejlepší pokládat podlahu ve směru dopadu slunečního světla skrz okna nebo skleněné dveře.Pro jakoukoliv pokládku,zeď kde začínáme pokládat by měla být dlouhá a rovná jak je jen možné.


8. Co je to diletační spára ?

- Diletační spára je vzdálenost mezi okrajem pokládané podlahy a okrajem nehybného objektu,jakožto zeď,krb,sloup atd. Mezera je normálně 8-10mm,ale zvětšuje se s velikostí místností a rozdílností dodávaných podlah.Vždy je třeba číst příbalový leták výrobce.


9. Jaký je důvod pro nezbytné ponechání 10mm diletační spáry po obvodu interiéru a okolo ostatních překážek vně interiéru ?

- Protože vrstvená podlaha je odvozena ze dřeva,je tím pádem náchylná k rozpínanosti a smršťovánív závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu.Diletační spára je naprosto nezbytná k úspěšné pokládce,protože ponechává prostor pro rozpínání podlahy působením těchto vnějších vlivů.Ponecháním diletační spáry zabráníme tomu aby se podlaha při roztahování vlivem teplot nebo zvýšené vlhkosti zablokovala o zeď nebo jiné překážky a způsobila tzv. vyboulení prken.


10. Mohu položit laminátovou podlahu do své koupelny ?

- Přestože nejeden výrobce tvrdí že jeho produkt je vhodný do koupelny,naše rada by byla NE.Jasně řečeno,říkali by jste si o trable.My bychom raději doporučily luxusní PVC krytinu.Pokládat jakoukoliv laminátovou podlahu do prostor s nadměrnou vlhkostí se nedoporučuje.


11. Potřebuji nějakou rohožku ?

- Je naprosto nezbytné chránit Vaší novou nádhernou podlahu.Pořiďte si novou rohožku.Jednu před vchodové dveře a jednu do vstupní chodby.Takto se s nejvyšší pravděpodobností zbavíteVšech kamínku,nečistot a vlhkostí z Vaší obuvi.


12. Jak se zbavit nepoddajných skvrn na laminátové podlaze.

- Toto je v podstatě jednoduché.Pro špínu jako takovou,použijeme „vlhký“ hadr. Značky po tužce Odstraníme gumou,za pomoci „vlhkého“ hadru.Nepoddajné skvrny jako lak na nehty nebo nátěr z nohou od nábytku,odstraníme speciálním čističem na podlahy.Může pomoci také klasický odlakovač lehce nanesený na kus látky.Nikdy neleštíme podlahu leštěnkou na nábytek !


13. Jak správně zaměřit podlahu ?

 Čtverhranné místnosti

Nejčastější tvar místností je čtverec nebo obdélník,obyčejně s jedněmi dveřmi a jedním nebo dvěma okny.Dva základní rozměry jsou šířka,obyčejně kratší strana zdi a délka.Při měření se může stát chyba která se při násobení plochy rozhodně neztratí. Takže si i zde pamatujme Dvakrát Měř jednou řež.Takže si zapíšeme rozměr šířky a délky místnosti a ty pak jednoduše vynásobíme. Např. šířka je 3 metry krát délka je 4,4 metru = plocha je 13,2 m2

Místnost ve tvaru „L“

Další tvar místnosti je „L“ se kterým se můžeme setkat v mnoha obývacích pokojích,chodbách,kuchyních atd. Zaměření těchto místností je zrovna tak jednoduché.Vše co je potřeba je rozdělit plochu na dva čtverce / obdelníky.Vždy pomůže si při měření nakreslit plánek místnosti a rozměry si poznamenat. Pro příklad – horní čtyřůhelník je 4,3m x 1,6m a spodní čtyřúhelník je 1,8m x 1,6m. Proto tedy je konečná plocha místnosti 6,88 m2 plus 2,88 m2 v součtu 9,76 m2. Při kalkulaci podlahy vydělíme výsledek plochou v balení. Např. Balterio Standard balení obsahuje 2,38 m2 Pro příklad místnost o rozměrech 7m x 4m = 28 m2 děleno 2,38 = 11,76 balení. Jelikož se prodávají pouze celá balení zaokrouhlíme na 12 balení. A přidáme balení na prořez tzn. že potřebujeme 13 balení podlahy.

Když zaměřujeme pro dřevěnou/laminátovou podlahu,tak vždy přičteme přibližně 7% na prořez. Jestliže jste opravdu citliví přidáme raději balení extra.Je to i pro případ že dekor podlahy nebude zela stejný,i když by mněl,z důvodu rozdílné várky série. A v případě že zaměřujeme „hloupý“ půdorys jako „šestiúhelník“, prostě měříme jako u čtyřúhelníku,v nejdelších bodech. Nezkoušejte to ošidit,nebo zjistíte ve finále že Vám chybí k zdárnému konci jedno prkno, a věřte zkušeným, opravdu to nepotěší,ke všemu když velkoprodejce Váš dekor zrovna vyprodal. Počítaní obvodu pro lišty je jednoduché,pouze sečteme všechny rozměry po obvodu místnosti.